Okul Öncesi Öğretmen Seçme

Okul Öncesi Öğretmen Seçimi

Çocuğunuz için okul öncesinde bir okul seçmek zor bir karar olabilir; Bir çocuk için iyi işleyen bir şey başka bir çocuk için çalışmayabilir. Bu özellikle özel öğrenme veya davranış gereksinimleri olan bir anaokulu öğrencisi için geçerlidir. Okul öncesi eğitim kurumu ve öğretmeni için doğru seçim yapmaya başlayın.

Okul Öncesi

Çocukları Kim Eğitecek?

Çocuğunuz için okul öncesi bir okul seçmek zor bir karar olabilir. Dostlar ve komşular iyi bir bilgi kaynağı olabilir, ancak kendi araştırmalarınızı yapmak da önemlidir. Her çocuk farklıdır. Özel öğrenme veya davranış gereksinimleriniz olan bir okul öncesi eğitim veren öğrenciniz varsa bu özellikle doğrudur. Vereceğimiz tavsiyeler okul öncesi dönemindeki çocuğunuz için doğru eğitim veren kurumu ve öğretmeni bulmanıza yardımcı olabilir.

Kaliteli anaokulları, öğretmenleri kimlik bilgileriyle kiralamaktadır. İyi eğitimli okulöncesi öğretmeni, erken çocukluk eğitiminde, önemli temel okuma hazırlık becerilerini nasıl besleyeceğinizi içeren bir ders almıştır. Resmi eğitimin yanı sıra, iyi bir okul öncesi öğretmeni, küçük çocuklarla çalışmak için bir tutku sergiler. Öğrenciler ve ailelerle yakın ilişkiler kurar, kitap ve öğrenim hakkındaki sevgi ve ilgilerini paylaşır ve öğrencileri ve sınıfı dikkatli bir şekilde yönetir. Öğretmenin başarısı şüphesiz ki öğrencinin de başarısını etkileyen önemli bir faktördür.

Çocuklar Zamanlarını Nasıl Harcıyor?

İyi bir okul öncesi sınıfı yoğun bir yerdir. Öğrenciler, yapı taşları ve diğer inşaat malzemeleri, dramatik oyun sahneleri, resim kitapları, boyalar ve diğer sanat malzemeleri, uyan oyunlar, bulmaca gibi çok çeşitli materyalle etkileşime girer. Günlük rutin ve zamanlama, bütün grup zamanını ve ayrıca çocukların üzerinde çalışmak istediklerini seçebilecekleri diğer zamanları içermeli ve tek başına veya küçük gruplar halinde çalışabilmelidir.

Okul öncesi sınıf öğrencileri meşgul etmeli, hayal güçlerini harekete geçirmeli ve öğrencilere öğrenmeyi meraklandırmalıdır. Duvarlar, yaratıcı ve ilginç öğrenci sanatı eserleri ve yazıları göstermelidir. Tablolar, o sırada öğretilen şeyleri zenginleştiren şeyleri içermelidir. Örneğin, bahar mevsiminde sınıfı ziyaret ederseniz, kuş yuvası, çiçekler, kelebek fileler ve daha fazlasını görebilirsiniz. Sınıfta bulunan bu gerçek hayat nesneleri, öğretmenlerin kelime hazineleri ve kavramları daha kolay öğretmelerine yardımcı olur.

Bu soruların yanıtlarından bazılarını okulları arayarak da bulabilirsiniz, ancak gerçekten de bir şeyler hissetmek için okula bir ziyaret de bulunun ve öğretmeni ve sınıfı gözlemlemeye biraz zaman ayırın. Anaokulu, çocuğunuzun geleceğine bir yatırımdır, bu nedenle doğru olanı bulmak için zaman ayırın.

BENZER YAZILAR
YORUMLAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
 • 2020 YKS Soruları ve Cevapları

  2020 YKS soruları ve cevapları 28 hjaziranda ÖSYm tarafından erişime açıldı. Sınav sorularını ve cevaplarını ÖSYM bağlantılarından inceleyebilirsiniz... Devamını Oku

 • Yarın Çok Geç Olmadan

  Son günlerde yaşadığımız ve insan hayatının merkezine giren Koronavirüs ( COVID 19)  yalnızca ülkemizde değil tüm dünyada insanların s... Devamını Oku

 • 2020 LGS Konuları Güncellendi

  MEB tarafından yapılan açıklamada korona virüs nedeniyle etkilenen eğitim öğretimde LGS’de 8. sınıf müfredatının 1. dönem konularından soruları... Devamını Oku

 • 2020 YKS Sınav Konuları

  2020 YKS edebiyat sınav konuları 2020 hangi konular çıkacak hangileri çıkmayacak Devamını Oku

 • 2020 YKS Sınav Tarihi Güncellendi

  2020 YKS tarihleri 12. sınıf 1. dönem konuları YKS konu dağılımı Devamını Oku

KATEGORİLER