Çocuğunuz İçin Dikkat Geliştirme Setleri

Dikkat ve Zeka Geliştirme

Teknolojideki gelişim, her şeye kolayca ulaşmamızı sağlayıp bizleri büyük yüklerin altından kaldırırken ve pratiklik sağlarken öte yandan da zihnimizi tembelleştiriyor. Bir süre sonra bu durum derslerde dikkat dağınıklığı, yapılacak bir şeyin birkaç saniye içerisinde kolayca unutulabilmesi, geçmişe dönük olayların hatırlanmasında güçlük gibi bazı sorunlara yol açıyor. Dikkatini kolay ve ekonomik yoldan geliştirmenizi, güçlendirmenizi sağlayacak eğitim setlerini sizler için derledik.

Zekare

Zekare

2 – 5 yaş arasına, 5 yaşa, 4 – 6 yaş arasına, 6 – 9 yaş arasına, 9 – 12 yaş arasına ve 6 yaş üstüne özel olarak üretilmiş olan Zekare ve Zkare Smart Görsel Dikkat setleri içerisinde bulunan 10 adet kitap sayesinde bu yaşlardaki çocukların dikkatlerini güçlendirmeyi hedeflemektedir. Kitaplarda kullanılan görseller, seçilen kelimeler, bunların birbirleri aralarındaki sıralamaları bilinçli olarak uzmanlar tarafından oluşturulmuş olup kitapları okumaya başladıktan sonra çocuğunuzdaki değişimi siz de gözlerinizle göreceksiniz. Zekare ve Zkare Smart Görsel Dikkat setlerinin fiyatları ise yaş aralıklarına bağlı olarak 140 TL, 160 TL ve 180 TL olarak değişmektedir.

Adeda

Algı, dikkat, eğitim, düşünce ve araştırma kelimelerinin ilk harflerinin meydana gelmesiyle oluşturulan Adeda markası çeşitli eğitim setleri ile dikkat çekmektedir. 3 yaştan 12 yaşa kadar her yaş için özel olarak üretilen işitsel, görsel, duyusal eğitim setleri ile çocuğunuzun algısını güçlendirmeye, kendini kontrol etmesini sağlamaya, kendi kişiliğinin farkına varmasını sağlamaya yönelik toplam 100 kitaptan oluşan seri ile çocuğunuz büyüyüp bir yetişkin olduğunda bile Adeda eğitim setlerinden öğrendiklerini hayatında uygulayacak ve etkilerini hissetmeye devam edecek. Keyifli hikayeleri, eğitsel etkinlikleri ile her yaşa özel olarak hazırlanan setler arasından çocuğunuza en uygun olanı bulmanız mümkün.

Dikkat Seti

Dikkat seti öğrenme güçlüğü çeken, dikkat dağınıklığı problemi olan, ders çalışmaktan ve diğer aktivitelerden hoşlanmayan, okula gitmeyi sevmeyen hatta çoğu zaman huzursuzluk edip sorun çıkartan, sosyal ilişkileri normale göre daha zayıf olan, kendine güven problemine sahip, kolay öfkelenen, duygularını kontrol edemeyen, istediğinin hemen gerçekleşmesini bekleyen çocuklardaki sosyal ve algısal sorunları çözmeye yönelik olarak geliştirilmişlerdir. Dikkat seti her yaşa ve probleme yönelik çeşitlilik göstermektedir.

Dikkat Güçlendirme Seti

Çocuğunuz kaç yaşında olursa olsun kullanabileceğiniz ve sonrasında çok memnun kalacağınız dikkat güçlendirme seti sürükleyici olması sebebiyle çocuğunuz sıkılmadan ilgilenmesini sağlar. Başarılı olmaya odakladığı için kendine güvenmesine yardım eder. Hem derslerindeki hem de sosyal yaşantısındaki başarısı gözle görülür bir şekilde artar. Çoğu zaman hiç istemeye istemeye gittiği okullara, kurslara, sosyal etkinliklere kendisi isteyerek gitmeye başlar. Ders çalışması için gerekli öğeler olan kalemler, defterler, ders masası, ders çalışma odası gibi metaryeller gözünde korkutucu olmaktan çıkar ve sevmeye başlar. Boş zamanlarını daha verimli geçirmeye başlar. Teknolojinin ve elektronik aletlerin sebep olduğu olumsuzlukların azaltılmasında yardımcı olur. Ebeveyn çocuk ilişkisi ile birlikte arkadaşlarıyla olan iletişimi de güçlenir ve kendisini kontrol etmeyi öğrenir. Dikkat güçlendirme seti her çocukta farklı oranlarda olmak üzere son derece etkilidir.

Dikkat Geliştirme Seti

Dikkat geliştirme seti çocuğunuzun okuduğunu daha iyi anlamasını, daha hızlı okuyarak ana mesajı kavramasını, matematik derslerinde sayısal işlemleri daha hızlı yapmasını, tek bir yoldan öğrenmek yerine kendine öğrenmek adına yeni stiller geliştirmesini, öğrendiklerini gerçek hayatla bağdaştırmasını, görsel, işitsel, dokunsal şeyler arasında bağlantı kurmasını ve bir anlam çıkarmasını, kendine olan güveninin artmasını, kavramlar arasındaki bağları keşfederek sıralama yapma yeteneğinin gelişmesini, görsel mekanizmaları daha hızlı farkedebilmesini, soyut ve somut kavramları daha iyi kavramasını sağlar. Dikkat geliştirme seti kullanılmaya başlandıktan sonra çocuğunuzdaki hızlı değişime şahit olacaksınız.

BENZER YAZILAR
YORUMLAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
 • 2020 YKS Soruları ve Cevapları

  2020 YKS soruları ve cevapları 28 hjaziranda ÖSYm tarafından erişime açıldı. Sınav sorularını ve cevaplarını ÖSYM bağlantılarından inceleyebilirsiniz... Devamını Oku

 • Yarın Çok Geç Olmadan

  Son günlerde yaşadığımız ve insan hayatının merkezine giren Koronavirüs ( COVID 19)  yalnızca ülkemizde değil tüm dünyada insanların s... Devamını Oku

 • 2020 LGS Konuları Güncellendi

  MEB tarafından yapılan açıklamada korona virüs nedeniyle etkilenen eğitim öğretimde LGS’de 8. sınıf müfredatının 1. dönem konularından soruları... Devamını Oku

 • 2020 YKS Sınav Konuları

  2020 YKS edebiyat sınav konuları 2020 hangi konular çıkacak hangileri çıkmayacak Devamını Oku

 • 2020 YKS Sınav Tarihi Güncellendi

  2020 YKS tarihleri 12. sınıf 1. dönem konuları YKS konu dağılımı Devamını Oku

KATEGORİLER