AÖF Puan Hesaplama

AÖF Puan Hesaplama

2019 AÖF puan  hesaplama modülü ile hesaplama yapmak için sınav  bilgilerinizi sisteme giriniz.

Ders sayısına göre ders kredisi bilgilerini ve derslerin adlarını belirterek sisteme giriş yaparak 2019 AÖF puan hesaplama modulünü kullanabilirsiniz. Sınavlarda başarılar diliyoruz.

AÖF PUAN HESAPLAMA

2018 AÖF kış dönemi vize sınavları geçtiğimiz haftalarda yapıldı. Sınava giren pek çok öğrenci AÖF puan hesaplama sistemini merak ediyor. AÖF puan hesaplaması nasıl yapılır diye merak eden herkes için önemli bilgiler hazırladık.

 

Açık Öğretim Fakültesi dışarıdan okumak isteyenler için önemli bir eğitim kapısıdır. Yeni sınav ve puan hesaplama sisteminde öğrencinin aldığı not kadar çan eğrisi de önemli bir unsur olmuştur. Buna göre öğrencilerin almış olduğu ham puanların dışında standart standart sağma etkisi de dikkate alınmaktadır. Standart sapma etkisi ile fakülte sisteminden bazen artı, bazen de eksi puanlar gelebilmektedir. Girmiş olduğunuz sınavdan aldığınız ham puan üzerinden puan hesaplaması yapılabilmektedir. Bu hesaplama sonuç vermiş olsa da, kesin sonuçlar fakülte etkisinden gelen puanların da ilave edilmesi ile ortaya çıkacaktır.

AÖF derslerinden geçer not alabilmenin için genel not ortalamanızın minimum 2,00 ve üzeri olması şarttır. 2,00 puanın altında kalanlar ise şartlı geçer ve bu dersleri bir kez daha almak zorunda kalır. Yakın zamana kadar AÖF puan hesaplamasında bağıl değerlendirme sistemi kullanılırdı. Bu sistem değiştirilerek öğrenci değerlendirme sistemine geçilmiştir.

Aöf Puan Hesaplaması Nasıl Yapılır?

AÖF puan hesaplaması nasıl yapılır noktasında bilgiler vermeye devam etmek istiyoruz. Sınavdan almış olduğunuz ham puanın etkisi çok büyüktür. Buna göre 0 ile 32 puan arasında not almanız durumunda kesin olarak kalmış olursunuz. 33 ile 49 arasında not almanız durumunda ise ortalama bazlı geçmiş sayılırsınız. Bu dersleri yeniden almanız gerekebilir.

Sınavlarda genel not ortalaması bütün dönemlerde alınan notlar üzerinden hesaplanmaktadır. İlgili dersi geçmeniz için de o dersin harf notuna bakmanız gerekir. CC ve üzeri not almış olan öğrenciler hiçbir şarta bakmaksızın o dersi geçmiş sayılacaktır. FF not alanlar o dersten kesin olarak kalmış sayılırlar. CD, DC ya da DD not alan öğrenciler ise o dersten koşullu olarak geçmiş sayılacaklardır. Sınav sonuçlarına itiraz etme hakkı öğrencilere verilmektedir. Uzaktan öğretim imkanı sunan AÖF puan hesaplama sistemi online internet siteleri üzerinde mevcuttur. Alınan notları sisteme girerek puan hesaplaması yapabilirsiniz.

[aof_not_hesaplama_formu]

YORUMLAR

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
 • 2020 YKS Soruları ve Cevapları

  2020 YKS soruları ve cevapları 28 hjaziranda ÖSYm tarafından erişime açıldı. Sınav sorularını ve cevaplarını ÖSYM bağlantılarından inceleyebilirsiniz... Devamını Oku

 • Yarın Çok Geç Olmadan

  Son günlerde yaşadığımız ve insan hayatının merkezine giren Koronavirüs ( COVID 19)  yalnızca ülkemizde değil tüm dünyada insanların s... Devamını Oku

 • 2020 LGS Konuları Güncellendi

  MEB tarafından yapılan açıklamada korona virüs nedeniyle etkilenen eğitim öğretimde LGS’de 8. sınıf müfredatının 1. dönem konularından soruları... Devamını Oku

 • 2020 YKS Sınav Konuları

  2020 YKS edebiyat sınav konuları 2020 hangi konular çıkacak hangileri çıkmayacak Devamını Oku

 • 2020 YKS Sınav Tarihi Güncellendi

  2020 YKS tarihleri 12. sınıf 1. dönem konuları YKS konu dağılımı Devamını Oku

KATEGORİLER