İngilizce Öğrenmenin Püf Noktaları

İngilizce Öğrenmenin Püf Noktaları

 

İngilizce, dünyanın en çok konuştuğu dil olarak bilinmektedir. Dünyanın her yerinde milyonlarca insanın konuştuğu bu dili öğrenmek son derece önemlidir. Bu evrensel dil gerek iş yaşantınızda gerek ise kişisel yaşantınızda oldukça karşınıza çıkmaktadır. Dünyanın en çok konuştuğu bu dili öğrenmek aslına bakarsanız oldukça kolaydır. Fakat öğrenmek isteyen kişiler yanlış öğrenme teknikleri yüzünden İngilizce öğrenmekten vazgeçmektedir.

İngilizce öğrenmenin püf noktaları elbette vardır. Sizlerde bu ayrıntılara dikkat ederek kolaylıkla ve kademeli olarak öğrenebileceksiniz. Öğrenmeye başlamadan önce mutlaka ama mutlaka azimle ve planlı bir şekilde çalışmak son derece önemli. Gerek iş hayatınızda gerekse kişisel yaşamınızda mutlaka karşınıza çıkan bu dili öğrenmek son derece önemlidir. Birçok kez denediniz ve başaramadıysanız pes etmeye gerek; yok zira kesinlikle doğru şekilde denemediniz. Uygun tekniklerle İngilizce öğrenmek son derece kolaydır. Şimdi gelin birlikte İngilizce’yi öğrenmenin yollarını bulalım

1 – İngilizce öğrenmenin püf noktaları 1: Her Gün 10 Kelime

İngilizce öğrenmenin püf noktaları arasında her gün kelime öğrenmek bulunmaktadır. Her gün 10 kelime öğrenen bir kişi yıl sonunda 3 bin 650 tane kelime öğrenmiş olacaktır. Farklı yollar ile bu teknik üzerinde geliştirmeler yapılabilir. Örnek olarak her gün öğreneceğiniz 10 kelimeyi bir kutuya atın bu şekilde haftada 70 farklı kelime öğrenmiş olacaksınız. Kutudan her pazar kelimeleri seçin ve ne olduklarını söyleyin. Böylelikle kelimeleri unutmamış ve sürekli tekrar etmiş olacaksınız.

İngilizce öğrenebilmek

İngilizce öğrenmenin püf noktaları 2: Turistlerle Konuşun

İngilizce öğrenmek için mutlaka pratik yapmak gerekmektedir. Birçok kişi gerek kendi imkanları ile gerekse katıldığı kursların imkanları sayesinde İngiltere ‘ye giderek pratik yapmaktadır. Fakat ekonomik şartlar ele alındığında birçok kişi de ne yazık ki bu şartlardan yararlanamamaktadır. Hal böyle olunca insanların hevesi kaçmaktadır. Fakat herhangi bir İngilizce bilen turistin yanına giderek durumu anlatmanız durumunda kesinlikle size yardım edecektir. İmkanı olmayan kişilerin mutlaka bu yöntemi deneyerek turistler aracılığı ile pratik yapması ve kendini geliştirmesi dil öğrenme açısından son derece önemlidir.

 

İngilizce öğrenmenin püf noktaları 3: İnterneti Kullanın

İngilizce öğrenmenin püf noktaları arasında internet gelmektedir. Fakat sandığınız gibi değil birçok platform mevcuttur. Bu platformlarda İngilizce bilen kişiler vardır. Tıpkı turistle konuşuyor gibi bu platformlardan insanlarla oturduğunuz yerden konuşabilirsiniz. Bu sitelerin başında Cambly gelmektedir. Birçok farklı kişinin olduğu bu platformlarda isteyen başlangıç seviyesindeki kişiler ile isteyen iş İngilizcesi isteyen ise bilim konularında İngilizce konuşarak kendini geliştirebilir. Anlık çeviri özelliğinin olması da işinizi son derece kolaylaştıracaktır. Farklı ihtiyaçlarınıza göre abonelik seçerek hemen pratik yapmaya başlayabilirsiniz.

Dil öğrenmek

İngilizce öğrenmenin püf noktaları 4: Alt Yazı Kullanın

İngilizce öğrenmek ve kendini geliştirmek isteyen kişilerin mutlaka yapması gereken çalışmaların başında gelmektedir. Zira film ve dizileri orijinal dilinde izleyerek veya dinleyerek yeni kelimeler elde etmeniz kaçınılmazdır. Bu film ve dizileri izleyerek yeni kelimeleri not alabilir ve alınan kelimelerin ne olduğunu araştırarak öğrenmeye başlayabilirsiniz. Kuşkusuz birçok kişinin yapmadığı fakat son derece yararlı bu uygulama ile İngilizce kelime sayınız artacaktır.

 

İngilizce öğrenmenin püf noktaları 5: İngilizce İçerik Okuyup Not Alın

İngilizce öğrenmenin temel taşları arasında yer alan bu yol ile yeni kelimeler öğrenebileceksiniz. Buradaki temel nokta yeni kelimeleri not etmenizden geçiyor. Okuduğunuz içerikleri çeviri yapmanız sizin adınıza son derece önemlidir. Hal böyle olunca içeriklerinizde kesinlikle bilmediğiniz kelimeler çıkacak ve onları öğrenmek için çabalayacaksınız. Böylelikle İngilizce kelime deponuza bir tane daha yeni kelime eklenecektir.

 

İngilizce öğrenmenin püf noktaları 6: Kurslara Katılın

İngilizce öğrenmenin püf noktaları arasında gramer bilgisi gelmektedir. Gramer İngilizcenin yapı taşlarından bir tanesidir. Türkçe karşılığı dil bilgisi olan gramer ‘i ne kadar iyi öğrenirseniz karşınızdaki kişiye o kadar kolay kendinizi anlatırsınız. Gramer ‘i kendi çabanızla öğrenmek son derece zor gelebilir ve birçok insanın da İngilizceyi bıraktığı nokta da burasıdır. Kurslara giderek İngilizce dil bilgisiniz öğrenebilirsiniz. Fakat kurslara para vermek istemeyen veya daha az ücret ödemek isteyen kişiler belediyelerin açtığı İngilizce kurslarına katılabilir. Yine kendi imkanları ile dil bilgisini öğrenmek isteyen kullanıcılar Youtube aracılığı ile kendini geliştirebilir. İngilizce kursları videolu satın alabileceğiniz oldukça kaliteli eğitmenleri olduğu platformda mevcuttur. Kendinize uygun eğitmeni bularak Udemy sitesinden kurs satın alabilir kendinizi geliştirebilirsiniz.

 

BENZER YAZILAR
YORUMLAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
 • 2020 YKS Soruları ve Cevapları

  2020 YKS soruları ve cevapları 28 hjaziranda ÖSYm tarafından erişime açıldı. Sınav sorularını ve cevaplarını ÖSYM bağlantılarından inceleyebilirsiniz... Devamını Oku

 • Yarın Çok Geç Olmadan

  Son günlerde yaşadığımız ve insan hayatının merkezine giren Koronavirüs ( COVID 19)  yalnızca ülkemizde değil tüm dünyada insanların s... Devamını Oku

 • 2020 LGS Konuları Güncellendi

  MEB tarafından yapılan açıklamada korona virüs nedeniyle etkilenen eğitim öğretimde LGS’de 8. sınıf müfredatının 1. dönem konularından soruları... Devamını Oku

 • 2020 YKS Sınav Konuları

  2020 YKS edebiyat sınav konuları 2020 hangi konular çıkacak hangileri çıkmayacak Devamını Oku

 • 2020 YKS Sınav Tarihi Güncellendi

  2020 YKS tarihleri 12. sınıf 1. dönem konuları YKS konu dağılımı Devamını Oku

KATEGORİLER